У день виборів очільниця Хмельницької міської організації партії «Громадянська позиція» закликає голосувати за кандидата на пост Президента України Анатолія Гриценка, а керівник Хмельницької обласної партійної організації Політичної Партії «5.10» – за Геннадія Балашова.

Пост із закликом підтримати Анатолія Гриценка Олеся Тарасова, керівниця Хмельницької міської організації партії «Громадянська позиція», розмістила на своїй сторінці у Facebook. У дописі зазначено: «Сьогодні день, коли потрібно зробити вибір! Перший тур - це час коли потрібно робити вибір розраховуючи на розум, та власні переконання. Я голосую - за Україну без мародерів, у безпеці й добробуті! Прошу підтримати Анатолія Гриценка!»

Допис агітаційного змісту за кандидата на пост Президента України Геннадія Балашова розмістив на своїй сторінці у Facebook Едуард Віраг, голова Хмельницької обласної партійної організації Політичної Партії «5.10».

Відповідно до  частин 1 та 4 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90