На трьох виборчих дільницях Рівненщини інформаційні плакати кандидатів на пост Президента складені «у стопку».

Така ситуацію спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували на:

  • ДВК № 560865 (м. Дубно)
  • ДВК № 560926 (м. Рівне)
  • ДВК № 560353 (м. Здолбунів)

«Частина 5 стаття 74 Закону України «Про вибори Президента України» передбачає вимогу розміщувати у приміщенні виборчої дільниці інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України в алфавітному порядку. В той же час, Законом прямо не визначено, в який саме спосіб таке розміщення повинне відбутися. Однак, слід враховувати, що одним із принципів виборчого процесу є рівність прав і умов участі у ньому. Це, з-поміж іншого, означає, що усім кандидатам на пост Президента України повинні бути забезпечені рівне та неупереджене ставлення у забезпеченні реалізації їхніх прав, включаючи право на поширення інформації про себе. З іншого боку, невід’ємною умовою здійснення вільного та поінформованого вибору громадянином України – є безперешкодний та зручний доступ до інформації про вибори. Таким чином, інформаційні плакати слід розміщувати з урахуванням означених вимог, зокрема - шляхом їх розвішування у приміщенні дільниці», - коментує громадська омбудсменка Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Марія Цип’ящук.

Відповідно до ч.5 ст. 74 Закону України «Про вибори Президента України» у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України, які розміщуються в алфавітному порядку (в порядку розміщення кандидатів у виборчому бюлетені).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.