В Одеській області переважна більшість виборчих дільниць відкрилася вчасно, однак на декількох спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення вимог законодавства щодо початку роботи ДВК.

Згідно з інформацією, яку спостерігачі ОПОРИ отримують від окружних виборчих комісій, а також з виборчих дільниць, де спостереження здійснюють спостерігачі ОПОРИ, виборчі дільниці №511246, №511292 та №511332 (округ №135, м. Одеса) відкрились із запізненням на 15-20 хвилин. На дільниці №511332 ДВК не встигла завершити підготовче засідання до 8:00, через що голосування розпочалося пізніше. Засідання ДВК №511246 та №511292 завершилися із запізненням через те, що комісії не могли належним чином організувати розміщення всіх осіб, що мають бути присутніми в приміщенні дільниці під час організації голосування через малий розмір приміщень.

Крім того, не відкрилися вчасно дві виборчі дільниці в м. Ізмаїл через те, що бюлетені на виборчих дільницях містили печатки інших комісій. Станом на 11:00 відкрилась виборча дільниця №511002, комісія продовжує видавати виборцям бюлетені з печаткою іншої ДВК. Дільниця №511003 наразі не працює.

Також спостерігачам ОПОРИ стало відомо про порушення порядку проведення підготовчого засідання ДВК №510256, що знаходиться в селі Мирне Біляївського району. ДВК розпочала проведення засідання о 7:08, хоча з ч. 4 ст. 75 Закону України «Про вибори Президента», мала розпочати підготовче засідання не раніше, ніж о 7:15

На дільниці №510754 (с. Старостине Роздільнянського району) не вівся протокол підготовчого засідання ДВК. Ця ж ДВК на підготовчому засіданні не внесла в протокол про підрахунок голосів на виборчій дільниці кількість виборчих бюлетенів, які отримала ДВК.

На виборчій дільниці №511096 (м. Одеса) спостерігачі ОПОРИ повідомляють про неправомірну відмову в видачі виборцю виборчого бюлетеня. Член ДВК, який відповідає за видачу виборчих бюлетенів, вимагав у виборця, внесеного в список виборців на виборчій дільниці, так званий «талон», який підтверджує тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

«Нагадуємо, що згідно з Законом «Про вибори Президента», підставою для видачі виборчого бюлетеня на звичайній виборчій дільниці є паспорт громадянина України у вигляді книжечки, або ID-карта (ч. 1 ст. 2 Закону). Відмова видати бюлетень з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України не допускається», - зазначив   координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)