Напередодні дня голосування представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Рівненської області на своїх персональних сторінках у соціальній мережі Facebook додали до фотографій профілю рамку зі слоганами кандидатів на пост Президента України.

Рамку «Думай!» від кандидата на пост Президента та чинного глави держави Петра Порошенка розмістили у себе у профілях:

Рамку «Обираю гідного»  встановили три посадовці, при цьому в їхньому зображенні профілю – фото із кандидатом на пост Президента України Руслана Кошулинського:

Низка рамок розміщена на підтримку кандидатки на пост Президента Юлії Тимошенко:

  • рамка «ДумаЮ!», опублікована від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» - суб’єкту висування кандидатки на пост Президента України Юлії Тимошенко. Її розмістив Руслан Серпенніков, голова Сарненської районної ради;
  • Рамку «Змінюй», опубліковану від кандидатки Юлії Тимошенко, розмістив Микола Костецький, заступник голови Сарненсьої районної ради
  • Рамку «ВірЮ!», опубліковану від імені групи «Кияни за Тимошенко» розмістила Людмила Пилипчук, заступниця голови Березнівської районної ради

Рамку «Ляшко народний президент» створену Андрієм Лозовим – помічником народного депутата та, водночас, кандидата на пост Президента Олега Ляшка розмістили:

  • Сергій Свисталюк, перший заступник голови Рівненської обласної ради
  • Майя Чечелюк, голова Демидівського районного центру соціальних служб для сімей дітей та молоді

Рамку «Я за Кривенка в Президенти» розмістив Андрій Ткачук, перший заступник Костопільського міського голови.

«Слогани та кольорова гама з вищезгаданих рамок до фотографій у Facebook використовуються в агітаційних матеріалах кандидатів. І хоча не містять конкретних закликів голосувати «за» чи «проти», виборці можуть ідентифікувати – на підтримку якого кандидата вони опубліковані. Встановлюючи рамку до основного фото профілю, представники влади демонструють свою позицію на підтримку того чи іншого кандидата, тим самим порушуючи принцип рівності та неупередженості. Вкотре наголошую, що посадовці мають бути неупередженими у ставленні до усіх кандидатів і тримати нейтралітет», - акцентує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області.

Відповідно до ч. 1 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» участь у передвиборній агітації забороняється: органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам у робочий час (крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом на пост Президента України); членам виборчих комісій під час виконання обов'язків членів виборчих комісій на строк здійснення повноважень.

Згідно з п. 4 ч. 4 ст. 4 Закону рівність прав і умов участі у виборчому процесі забезпечується  рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів на пост Президента України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.