У фойє Суворовської районної ради в місті Херсоні та на будівлі Зеленопідської сільської ради (Каховський район Херсонської області) спостерігачі ОПОРИ зафіксували агітаційні друковані матеріали кандидатів в Президенти. Після зауваження про те, що такий факт суперечить Закону України «Про вибори Президента України», цю продукцію прибрали.

28 березня спостерігач ОПОРИ зафіксував на будівлі Зеленопідської ОТГ (Каховський район, 185-ий округ) плакат-оголошення про зустріч «Що буде з пенсіями цього року? Прийди і запитай!» від «Команди Порошенка». На плакаті зазначено: «Замовник: кандидат на пост Президента України Порошенко П.О.».

Спостерігач взяв коментар у заступника сільського голови Лідії Землянської, яка зазначила, що пояснити, звідки взявся плакат, вона не може, що вона його не бачила, і одразу зняла його.

27 березня в фойє Суворовської районної ради в місті Херсоні спостерігач ОПОРИ зафіксував друковані агітаційні матеріали: газету «Вечірні вісті» з агітацією за кандидата в Президенти Юлію Тимошенко, буклет кандидата Віктора Кривенка від політичної партії «Народний рух України» та календар Радикальної партії Олега Ляшка.

На зауваження спостерігача, що в приміщенні районної ради не повинні знаходитися агітаційні матеріали, вахтер відповів, що їх принесли з агітаційних наметів, які стоять поряд з будівлею на площі, та прибрав друковану продукцію.

Як прокоментував радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, відповідно до ч. 21 ст. 64 Закону України «Про Президента України» забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)