У день отримання виборчих бюлетенів члени ОВК № 182 розклали виборчі бюлетені з порушенням вимог постанови ЦВК та склали два протоколи про невідповідність маркування. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

27 березня ОВК № 182 отримала від представника ЦВК виборчі бюлетені. У двох упаковках з бюлетенями у маркуванні був зазначений номер виборчої дільниці, який не відповідає номеру виборчої дільниці, вказаному у реєстрі прийому-передачі виборчих бюлетенів. За цим фактом були складені відповідні акти.

Крім цього, члени ОВК розклали бюлетені не за зростанням нумерації виборчих дільниць, а в довільному порядку, що суперечить вимогам постанови ЦВК від 20 лютого 2019 року «Про Порядок передачі виборчим комісіям виборчих бюлетенів з виборів Президента України».

Незважаючи на зауваження спостерігача ОПОРИ, члени комісії не розклали упаковки з бюлетенями відповідно до постанови ЦВК та опечатали приміщення.

Нагадаємо, що відповідно до постанови ЦВК від 20 лютого 2019 року «Про Порядок передачі виборчим комісіям виборчих бюлетенів з виборів Президента України» зберігання бюлетенів повинно бути впорядковане за зростанням нумерації виборчих дільниць.

Довідково:

Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)