У Черкаській області розповсюджують конверти з інформаційними матеріалами, що містять підпис «Рада регіонального розвитку. Президент України Петро Порошенко». Жителям області пропонують безкоштовно написати листа президенту.

Зокрема, спостерігачі ОПОРИ зафіксували такі друковані матеріали безпосередньо в Черкасах, а також у Чигиринському та Золотоніському районах.

У складі конверта знаходиться брошура «Напрямки перспективного розвитку Черкаської області на 2019-2021 роки». На обкладинці зазначається, що вона розроблена на виконання указу Президента України Петра Порошенка. Всередині міститься кольорова карта Черкаської області. На звороті фото голови Черкаської ОДА Олександра Вельбівця і текст його звернення до жителів області.

Тираж листівок – 20 тисяч примірників. Замовник у вихідних даних не вказаний.

Також у конверті знаходиться анкета. Там зазначається, що Рада регіонального розвитку за дорученням її голови Петра Порошенка ініціювала обговорення планів перспективного розвитку територій. У анкеті пропонується відповісти на кілька запитань та безкоштовно надіслати її на адресу Президента у спецконверті. На зворотному боці анкети особа має вказати загальні відомості про себе. Тираж анкети – 730 тисяч екземплярів.

Зазначається, що пакет матеріалів виготовлено без будь-яких бюджетних витрат.

ОПОРА звернулась із офіційним запитом в Черкаську ОДА щодо фінансування та замовника виготовлення брошур із зображеннями голови облдержадміністрації.

У відповіді від департаменту регіонального розвитку зазначається: цільові кошти обласного бюджету на виготовлення брошур не виділялися. Департамент не отримував інформацію щодо замовника виготовлення матеріалів.

«Раду регіонального розвитку створено Указом Президента України від 21 квітня 2015 року №224/2015, а очолює її сам Президент, який зараз є кандидатом на пост Глави держави. Однак таке масове розповсюдження вищевказаної продукції повинно мати відкриту позицію влади щодо мети такого інформування та джерел  фінансування», - коментує радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко.

Зазначимо, що Олександр Вельбівець призначений головою Черкаської ОДА 20 листопада 2018 року. До того, з 2015 року він очолював Черкаську облраду, будучи обраним туди по списку партії БПП «Солідарність».

Нагадаємо, що матеріали від Ради регіонального розвитку ОПОРА зафіксувала і в інших містах України: на Київщині, ВінниччиніЗакарпаттіРівненщині.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області

тел.: 0972303533

e-mail: cherkasy@opora.org.ua

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)