14 березня на Харківщині розпочала роботу 1681 дільнична виборча комісія. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала політичне представництво та кількісний склад ДВК.

12 березня окружні виборчі комісії утворили дільничні виборчі комісії у 14 округах Харківщини. Правом внести подання щодо кандидатур до складу ДВК скористався 21 кандидат в Президенти України. Найбільше кандидатур до складу ДВК включено від кандидатки Юлії Тимошенко — 1679 членів ДВК та від кандидатів Юрія Бойка та Петра Порошенка — по 1678 членів ДВК відповідно. Найменше представників у комісіях має Юрій Дерев’янко — 2 кандидатури.

Не скористалися правом внести подання щодо кандидатур до складу ДВК 17 кандидатів: Геннадій Балашов, Інна Богословська, Віктор Бондар, Олександр Ващенко, Василь Журавльов, Сергій Каплін, Юрій Кармазін, Ілля Кива, Аркадій Корнацький, Віктор Кривенко, Віталій Купрій, Валентин Наливайченко, Роман Насіров, Віталій Скоцик, Олександр Соловйов, Юрій Тимошенко, Ігор Шевченко.

Деякі комісії було неможливо сформувати в мінімальному складі через нестачу поданих від кандидатів кандидатур. Через це до складу ДВК були внесені подання головами окружних виборчих комісії на підставі пропозицій їхніх членів. Таким чином до складу комісій було включено 280 кандидатур. Найчастіше подібна «нестача кадрів» спостерігається при формуванні складу спеціальних дільниць.

«Як правило, на спецдільницях найменша кількість виборців. Тому кандидати часто не бачать необхідності контролювати процес на тих дільницях, де кількість голосів слабо вплине на загальний результат. До того ж, не завжди є можливість знайти людей, які будуть якісно працювати на виборчих дільницях, що створює окремі кладнощі для кандидатів», — коментує координатор спостереження за виборчим процесом в Харківській області.

Серед керівного складу комісій переважають представники Петра Порошенка — 466 осіб, Юлії Литвиненко — 450 та Юрія Бойка — 439 осіб. Найменше представників у керівному складі має Олександр Данилюк — 10 осіб.

Найбільше комісій було утворено в межах 179 виборчого округу, куди входять Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони — 189 комісій. Найменше — в 172 (частина Індустріального та частина Московського районів) та в 173 (Основ’янський район, частина Слобідського району) виборчих округах — по 79 виборчих комісій відповідно.

Всього в межах Харківської області утворено 68 комісій в мінімальному складі, що складає 4% від загальної кількості.

ОПОРА нагадує, що тепер можна перевірити себе в списках онлайн за допомогою кабінету виборця, а також завітавши на дільницю після отримання нею попередніх списків виборців – з 23 березня. Адреси усіх ДВК в області ви знайдете тут.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит—поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]