Черкаська поліція розслідує знищення білборду Олександра Вілкула по вулиці Дахнівська, 73. Невідомі особи спиляли рекламну конструкцію в обласному центрі вночі 8 лютого.

Відповідна інформація розміщена в Єдиному реєстрі судових рішень.

Національна поліція розпочала досудове слідство 8 лютого, того ж дня відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження майна).

12 і 14 лютого суд надав дозвіл на призначення судово-трасологічних експертиз. Вони мають встановити, чи можливо ідентифікації слід знаряддя зламу та чи придатний для ідентифікації слід взуття на місці злочину.

28 лютого Соснівський райсуд Черкас задовольнив клопотання слідчого і своїми ухвалами надав доступ на отримання інформації про з’єднання абонентських номерів «Vodafone», «Lifecell» та «Київствар», що перебували в районі вчинення злочину. На думку правоохоронців, невідомі особи, які пошкодили білборд могли використовувати мобільний зв'язок.

Інформації щодо кримінальних провадженнях по інших пошкоджених об’єктах із політичною рекламою в Єдиному реєстрі судових рішень не вдалося виявити.

Нагадаємо, протягом лютого у Черкасах невідомі знищили щонайменше п’ять об’єктів зовнішньої реклами із зображеннями кандидатів Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула та партій «Опозиційний блок» і «Наш край».

8 лютого «постраждали» сітілайт із символікою «Опозиційного блоку» в центрі міста (був підпалений), сітілайт із зображенням Євгенія Мураєва на перехресті бул. Шевченка та вулиці Іллєнка (розбитий), білборди із зображенням Олександра Вілкула в районі площі 700-ліття (порізаний) та на вулиці Дахнівській біля санаторію «Україна» (зрізаний)

20 лютого голова обласного осередку «Нацкорпусу» Дмитро Кухарчук у «Фейсбуці» оприлюднив відео, на якому зафіксовано, як невідомі вночі зрізають білборди із зображенням Євгенія Мураєва та із символікою партії «Наш край» й фото голови обласного осередку Анатолія Нужного.

На сесії Черкаської міської ради 14 лютого депутат Роман Шевченко повідомив про зрізаний білборд та звернувся до прокуратури й поліції із закликом відреагувати на порушення.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області 0
972303533
cherkasy@opora.org.ua
(#вибори; #opora; #опора