Спостерігачі ОПОРИ зафіксували в Херсоні 4 розмальованих білборди кандидатів в Президенти. Поліція зафіксувала правопорушення.

11 березня в центрі міста, на вулиці Суворова, спостерігач ОПОРИ зафіксував 2 розмальованих білборди кандидата в Президенти Олександра Вілкула («Опозиційний блок») та по одному Анатолія Гриценка («Громадянська позиція») та Андрія Садового («Об’єднання «Самопоміч»), який зняв свою кандидатуру.

Обличчя кандидатів розмальовані червоною та чорною фарбою, на деяких білбордах закреслені імена, гасла та назва політичної сили. Крім того, зовнішня реклама Андрія Садового наполовину обірвана.

Як прокоментувала начальник відділу комунікації поліції Херсонської області Ірина Атаманенко, за даним фактом направлено звернення в поліцію.

«На місце виїхала слідчо-оперативна група Херсонського відділу поліції та зафіксувала правопорушення. На даний час рішення ще не прийнято», – зазначила Ірина Атаманенко.

Нагадаємо, що минулого тижня в Херсоні по Херсону  зафіксовані наліпки з ознаками чорного піару проти Петра Порошенка.

Як прокоментував радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, зазначені діяння щодо агітаційних матеріалів зареєстрованих кандидатів можуть мати ознаки складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднані з пошкодженням майна).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)