Увечері 9 березня спостерігач ОПОРИ в Малиновському районі міста Одеси на перехресті вулиць Мельницька та Василя Стуса виявив пошкоджені білборди з агітацією на користь кандидатів на пост Президента України Юрія Бойка та Юлії Тимошенко.

На місце події були викликані співробітники поліції. Також спостерігач склав відповідну заяву у Малиновському відділі поліції. На даний час встановлюються обставини події та особи, які до неї причетні. Вирішується питання про правову кваліфікацію події.

Відповідно до ст. 6 та ст. 11 Закону України «Про вибори Президента України» в Україні гарантуються вільні вибори, а агітаційна діяльність зареєстрованих кандидатів здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес; рівності всіх кандидатів на пост Президента України та рівності прав партій - суб'єктів виборчого процесу; свободи передвиборної агітації.

«Зафіксовані випадки пошкодження агітаційних матеріалів зареєстрованих кандидатів на пост Президента України мають ознаки перешкоджання агітаційній діяльності кандидатів відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України», - роз’яснив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Нагадаємо, що в середині лютого ОПОРА зверталася до поліції через пошкодження білборда з агітацією на користь Юрія Бойка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)