У центрі Херсона продовжують зривати та псувати агітаційну продукцію кандидатів в Президенти, яка розміщується на білбордах та сітілайтах.

13 лютого спостерігачі ОПОРИ зафіксували в центрі міста обірваний білборд кандидата в Президенти Олександра Вілкула («Опозиційний блок»), помальований білборд «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а також сітілайти з рекламою Євгена Мураєва (партія «НАШІ) та «Опозиційного блоку», де скло було розбито скло, а агітаційна продукція розірвана.

13 02 2019 Kherson Trivae znishennia agitacii 1

13 02 2019 Kherson Trivae znishennia agitacii 2

13 02 2019 Kherson Trivae znishennia agitacii 3

13 02 2019 Kherson Trivae znishennia agitacii 4

13 02 2019 Kherson Trivae znishennia agitacii 5

 Начальник відділу комунікації Національної поліції в Херсонській області Ірина Атаманенко прокоментувала, що за даними фактами в поліцію ніхто не звертався. «Сьогодні в ЗМІ була оприлюднена ця інформація. Херсонським відділом поліції інформація про подію належним чином зареєстрована. Проводиться перевірка», - зазначила Ірина Атаманенко.

Нагадаємо, що 10 лютого у центрі міста невідомі розірвали зображення, що входили до бордової агітаційної кампанії трьох кандидатів у Президенти.

Як прокоментував радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, зазначені діяння щодо агітаційних матеріалів зареєстрованих кандидатів мають ознаки складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднані з пошкодженням майна).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі,координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області