Представники Громадянської мережі ОПОРА знову виявили зовнішню рекламу на користь двох кандидатів у Президенти з ймовірним порушенням виборчого законодавстава у Київській області.

Зокрема, 13 лютого на кільцевій дорозі Фастова (ВО 91) представники ОПОРИ виявили 2 білборди  на користь двох  кандидатів на пост Президента України – Андрія Садового та Петра Порошенка. На білбордах йдеться – «Ми – Україна. Помісна церква – запорука незалежності. Петро Порошенко» та «Андрій Садовий. Наступ. 2019».

13 02 19 porushennya vedennya agitacii Kyivska oblast2

Зовнішня реклама розміщена  без вихідних даних, передбачених ч. 3 ст. 59  ЗУ «Про вибори Президента України»: нема інформації про тираж, замовника або установу, яка його надрукувала.

13 02 19 porushennya vedennya agitacii1 Kyivska oblast3

В зв'язку з цим, представники Громадянської мережі ОПОРА викликали поліцію на місце розташування агітаційної продукції  та написали заяву до правоохоронних органів про ймовірне адміністративне правопорушення за ст. 212-13 КУпАП –виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області Олексій Рєпік  наголошує: «Порушення ведення агітації, зокрема зовнішня реклама на користь кандидатів на пост Президента без необхідних вихідних даних, лишається типовим порушенням виборчого законодавства на Київщині. У кожному випадку зафіксованої агітаційної  продукції без вихідних даних представники Громадянської мережі ОПОРА у Київській області звертаються у поліцію із заявами про ймовірні адміністративні правопорушення».

Зазначимо, протягом січня представники ОПОРИ 18 разів зверталися до поліції через ймовірні порушення.

Нагадаємо, згідно з ч. 16 ст. 64 ЗУ «Про вибори Президента України», виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів забороняється.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській області

тел.: 073 060 76 78

e-mail:oleksii.riepik@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)