Громадянська мережа ОПОРА подала до правоохоронних органів 27 заяв про порушення виборчого законодавства. Про це 13 лютого під час прес-конференції повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРИ в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

У січні спостерігачі ОПОРИ на Івано-Франківщині почали фіксувати порушення виборчого законодавства під час спільних виїздів разом із поліцією області. Результатом співпраці стали 9 спільних виїздів ОПОРИ та представників поліції, під час яких перевірили низку білбордів кандидатів у Президенти у Івано-Франківську, Коломиї, Надвірній, Яремче, Снятині, Косові та зафіксували 32 випадки порушення виборчого законодавства.

Йдеться про розміщення на білбордах із зображеннями та гаслами кандидатів у Президенти агітаційних матеріалів, які не містили необхідних вихідних даних та ймовірно були виготовлені не за кошти виборчих фондів. Богдан Морикіт зауважив, що це стало наймасовішим порушенням виборчого законодавства на Прикарпатті з початку виборчої кампанії.

Спостерігачі ОПОРИ на Прикарпатті подали до поліції 27 заяв з приводу білбордів, розміщених з ймовірними порушеннями. Ці порушення стосуються білбордів із зображеннями та письмовими згадками про 11 кандидатів: Ігоря Шевченка, Євгена Мураєва, Ольги Богомолець, Олега Ляшка, Андрія Садового, Руслана Кошулинського, Анатолія Гриценка, Юлії Тимошенко, Олександра Шевченка, Юрія Дерев’янка та Петра Порошенка.

13.02.19 Ivano Frankivshchyna foto z presky1

«Взаємодія з поліцією є дуже ефективним та оперативним способом виявляти можливі порушення виборчого законодавства. Самостійно спостерігачі ОПОРИ подали до поліції 15 заяв про правопорушення, а ще 12 заяв – під час спільних із поліцією виїздів, частину випадків порушень поліцейські фіксували самостійно», - розповів Богдан Морикіт.

Працівники поліції самостійно виявили та задокументували ще 9 випадків виборчих правопорушень, одну заяву з приводу білборда подав до поліції небайдужий мешканець Калуша. Як повідомив присутній на прес-конференції керівник обласної поліції Володимир Голубош, зараз поліція перевіряє ще одне звернення, яке стосується організації платного мітингу, оголошення про який розміщене у соцмережі.

13.02.19 Ivano Frankivshchyna foto z presky5

«До поліції надійшло вже 38 звернень про порушення виборчого законодавства. Складено 19 протоколів, які направлено до суду. По одному протоколу суд прийняв рішення і наклав штраф у розмірі 170 гривень на власника рекламної площі, де був розміщений білборд»,  - повідомив Володимир Голубош.

Він додав, що ще 10 справ скеровані за належністю, адже власники рекламних площ проживають за межами Івано-Франківської області. Щодо інших 10 справ проводиться перевірка: уточнюється інформація про власників рекламних площ, земельних ділянок, тощо. Усі протоколи про адміністративні правопорушення складені за статтею 212 – 13 КУпАП «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

«Поліція Прикарпаття є аполітичною. Ми зробимо все, щоб вибори на території області пройшли належним чином. Жоден з кандидатів не має жодних преференцій і поліція реагуватиме на всі звернення», - наголосив Володимир Голубош. Він також додав, що поліцейські постійно перевіряють соцмережі на наявність агітації та обіцянок коштів виборцям.

13.02.19 Ivano Frankivshchyna foto z presky6

Як розповів Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині, 14-15 лютого заплановані робочі зустрічі-навчання представників ОПОРИ з працівниками районних відділів поліції Прикарпаття. А 27-го лютого у Івано-Франківську заплановано більш глибокий тренінг для працівників поліції. Тренери та експерти ОПОРИ розкажуть поліцейським про особливості виборчого законодавства, а також про профілактику, виявлення та фіксацію виборчих порушень.

«Хочу наголосити, що співпраця ОПОРИ із поліцією реальна, а не формальна. Про всі виявлені правопорушення спостерігачі ОПОРИ відразу повідомляють поліцію У нас регулярно відбуваються зустрічі, консультації», - підсумував Іван Маруняк.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Івано-Франківській області

тел.: +380(97) 889 59 38

e-mail: frankivsk@opora.org.ua

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)