У середу, 13 лютого, о 12:00 у Сумському прес-клубі (м. Суми, Покровська площа, 13) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА спільно з Головним управлінням нацполіції у Сумській області «Підсумки першого місяця виборчої кампанії на Сумщині».

Координаторка ОПОРИ в Сумській області Ірина Стегній розповість про прояви активності зареєстрованих кандидатів у Президенти, перші виявлені порушення з боку учасників виборчого процесу та звернення з цього приводу до поліції.

Про розгляд заяв щодо можливих порушень, пов’язаних з виборчим процесом, поінформують начальник Головного управління Національної поліції в Сумській області Микола Лушпієнко та його заступник Володимир Бабич.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області Валентина Волік поділиться результатами перших заходів та ініціатив, спрямованих на попередження виборчих злочинів у регіоні.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
 
За коментарями звертайтеся:
Ірина Стегній,
координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області
тел.: +380663055190