8 лютого в приміщенні Головного управління Національної поліції у місті Києві представники ОПОРИ зустрілись з начальником ГУНП у м. Києві Андрієм Крищенком й відповідальними керівниками підрозділів. В рамках заходу, який відбувся з ініціативи правоохоронців, сторони обговорили передумови взаємодії щодо виявлення, фіксації та попередження правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом.

З боку поліції крім начальника ГУНП у м. Києві, генерал поліції третього рангу Андрія Крищенка, в заході також взяли участь заступник начальника  ГУНП у м. Києві, полковник поліції Віктор Нечитайло, начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у м. Києві Олег Карагодін, начальник управління превентивної діяльності ГУНП у м. Києві Олег Онисько, помічник начальника ГУНП у м. Києві Сергій Перегуда та начальник відділу комунікації ГУНП у м. Києві Оксана Блищик.

ОПОРУ на зустрічі представляли регіональний координатор спостереження ОПОРИ у місті Києві, Київській та Полтавській областях Руслана Величко, координаторка мережі громадських омбудсменів із захисту виборчих прав Міла Куценко, радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко, координатор спостереження за виборами ОПОРИ в Києві Максим Зінчук, громадська омбудсменка з виборчих прав в Києві Юлія Чеберяк та комунікаційник ОПОРИ в Києві Роман Гривінський.

09 02 2019 Kyiv zustrich gunp1

За словами начальника ГУНП у м. Києві Андрія Крищенка, Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція вже мають досвід взаємодії з Громадянською мережею ОПОРА. «У 2015 році, коли я працював керівником поліції у Харкові, відбувались місцеві вибори. Ситуація була доволі напружена. Ще з тих часів я маю позитивний досвід співпраці з ОПОРОЮ. Коли виникали якісь проблеми, ми намагались оперативно їх вирішувати, щоб уникнути подальших ускладнень. Поліція дізнавалась про порушення не з соціальних мереж чи інших джерел, а безпосередньо від спостерігачів. Тепер я б хотів продовжити цю співпрацю і в Києві. Якщо громадські спостерігачі передаватимуть інформацію про порушення нам, ОПОРА водночас зможе контролювати та оцінювати реакцію на ці інциденти поліції. Переконаний, що це правильний підхід, який надасть позитивної динаміки роботі правоохоронців. Ми готові до плідної співпраці», – зазначив Андрій Крищенко.

09 02 2019 Kyiv zustrich gunp2

Учасники зустрічі обговорили передумови ефективної комунікації та механізми обміну даними. Також сторони узгодили деталі організації тренінгів на тему реагування правоохоронних органів на виборчі правопорушення, які невдовзі має провести ОПОРА для співробітників поліції Києва. Нагадаємо, що аналогічні навчання вже мали місце, зокрема, у Львові.

Регіональний координатор спостереження ОПОРИ у місті Києві, Київській та Полтавській областях Руслана Величко також відзначила досвід співпраці ОПОРИ з поліцією й водночас наголосила на аспектах, які потребують вдосконалення. «Під час попередніх виборчих кампаній ми часто стикались з ситуацією, коли написані спостерігачами заяви не мали жодних правових наслідків. Щоб виправити це, ОПОРА створила мережу виборчих омбудсменів, які будуть контактувати з правоохоронними органами та відслідковувати подальшу долю складених спостерігачами заяв. Також ОПОРА підписала меморандум з уповноваженою Верховної Ради з прав людини. Ми сподіваємось, що протягом цієї виборчої кампанії у нас складеться ефективна співпраця з поліцією», – сказала Руслана Величко.

Водночас координатор спостереження за виборами ОПОРИ в Києві Максим Зінчук розповів, що на сьогодні вже налагоджена досить ефективна схема взаємодії між ОПОРОЮ та МВС на локальному рівні – представники ОПОРИ в Києві співпрацюють і перебувають в постійному контакті з відповідальними співробітниками районних управлінь поліції.

09 02 2019 Kyiv zustrich gunp3

09 02 2019 Kyiv zustrich gunp4

09 02 2019 Kyiv zustrich gunp6

Всі фото: Громадянська мережа ОПОРА

Нагадаємо, що зустрічі представників ОПОРИ з правоохоронцями днями відбулися в низці інших регіонів, зокрема у Запоріжжі, Львові та Рівному.

За коментарями звертайтеся:                                                                                                                                             
Максим Зінчук, координатор спостереження за виборами ОПОРИ в Києві
тел.: 063 582 67 07