Спостерігачі ОПОРИ на Івано-Франківщині зафіксували білборди зареєстрованих кандидатів у Президенти Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка та Ігоря Шевченка без вихідних даних. Також наразі невідомо, з яких джерел могли оплачуватись ці агітаційні матеріали без відповідної інформації про тираж, замовника та виробника. ОПОРА звернулась із цього приводу до поліції.

Білборди з матеріалами агітаційного змісту за кандидатів у Президенти Євгенія Мураєва (Тисмениця, округ №84) та за Анатолоія Гриценка (Івано-Франківськ, округ №83), зафіксовані 16 січня, не містять передбачених виборчим законодавством вихідних даних: інформацію про установу, яка здійснила друк, тираж, відповідального за випуск та замовника. Крім того, сьогодні нічого не відомо про створення передвиборних фондів цих кандидатів, за кошти яких мала бути оплачена ця агітація.

16.01.19.Prykarpattia OPORA zvernulas do policiji pereviryty bilboardy trioh kandydativ Murajev

16.01.19.Prykarpattia OPORA zvernulas do policiji pereviryty bilboardy trioh kandydativ Grytsenko

У Івано-Франківську також 15 січня зафіксовано білборд кандидата у Президенти Ігоря Шевченка з матеріалами агітаційного змісту, який містив необхідні вихідні дані, але у спостерігачів виникли питання щодо коштів, за які оплачено дану агітацію. Адже про створення передвиборного фонду Ігоря Шевченка сьогодні також нічого не відомо.

16.01.19.Prykarpattia OPORA zvernulas do policiji pereviryty bilboardy trioh kandydativ Shevchenko

Спостерігачі звернулися до поліції, щоб перевірити усі три факти.

«Мураєв та Гриценко зареєстровані кандидатами у Президенти України 15 січня, тож, згідно із Законом «Про вибори Президента України», агітація за них розпочалася наступного після реєстрації дня – 16 січня. Агітація за Ігоря Шевченка розпочалася ще 5 січня, адже його зареєстрували кандидатом 4 січня», – зазначив координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

За його словами, усі друковані матеріали зі згадками про кандидатів, та які спонукають виборців голосувати за них, розміщені у публічному просторі наступного дня після реєстрації кандидатів ЦВК, містять ознаки передвиборної агітації цих кандидатів та повинні відповідати вимогам згаданого Закону. Щодо білбордів Гриценка та Мураєва, які не містять вихідних даних, частина 16 статті 64 цього Закону забороняє друк та розповсюдження агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж та іншої необхідної інформації.

«Водночас частина 4 статті 58 цього Закону передбачає, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, для цілей, визначених цим Законом, та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України. На сьогоднішній день невідомо про факт утворення передвиборних фондів трьох вищезгаданих кандидатів, тому ОПОРА звернулась до поліції, щоб з’ясувати чи оплачувалась відповідна агітація за кошти передвиборного фонду», – підкреслив він. 

У заявах до поліції спостерігачі ОПОРИ попросили також перевірити вищезгадані факти відповідно до статті 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами громадянином, підприємствами-розповсюджувачами реклами.

Нагадаємо, раніше ОПОРА вже зверталася до поліції через білборди кандидата Андрія Садового.

За коментарями звертайтеся:
Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області
тел.: +380(97) 889 59 38