Протягом листопада Житомирську область з візитами, зустрічами, презентаціями та форумами відвідали 9 потенційних кандидатів у Президенти. Такі дані зафіксували спостерігачі ОПОРИ.

Листопад у Житомирській області був насичений візитами потенційних кандидатів на пост Президента України. Відкрив його нардеп співголова «Опозиційного Блоку» Юрій Бойко. Другого листопада він відвідав Олевський район Житомирської області та оглянув місця незаконного видобутку бурштину. Черговий раз Юрій Бойко був на Житомирщині 16 листопада разом з головою Житомирської обласної парторганізації Юрієм Павленком. Зустріч відбулася в смт. Миропіль Романівського району, де політики поспілкувалися з жителями Романівського, а також сусідніх Чуднівського та Любарського районів також оглянули амбулаторію загальної практики сімейної медицини, Територіальний центр соціального обслуговування у Мирополі та посадили чотири  дерева.

03.12. Zhytomyr Boiko dereva

Потенційний кандидат в Президенти Роман Безсмертний 4 листопада провів зустріч із житомирянами. Презентував ідею «Великої України». Також став гостем програми «Діалоги», яка виходить на сайті Житомир.info.

10 листопадаз візитом приїхали Арсеній Яценюк, нардепи Павло Дзюблик та Вадим Кривенко, міністр інфраструктури України Володимир Омелян. У місті відбувся черговий з’їзд представників політичної партії «Народний фронт». Також політики оглянули хід ремонту мосту через річку Тетерів у Радомишлі.

03.12. Zhytomyr Yiatseniuk FB

Андрій Садовий 12 листопада провів у приміщенні Житомирського медичного інституту форум «Future talks», на який з’їхалося кілька сотень людей з різних куточків Житомирщини. Також були присутні народні депутати Єгор Соболєв, Олег Березюк, Оксана Сироїд, Тетяна Острікова. Того ж дня Садовий взяв участь у програми «Післямова» на місцевому телеканалі СК1 та в прямому ефірі програми «Діалоги» на  Житомир.info.

03.12 Zhytomyr Sadovyi

Нардеп Юрій Дерев'янко 14 листопада у Житомирі презентував свою «президентську програму». Також зустрівся з учасниками спільноти «Мами Житомира» та представниками IT-сектору. А 16 листопада з мешканцями міста Бердичів, де представив кандидатів в депутати Гришковецької об’єднаної територіальної громади від партії «Рух нових сил».

03.12. Zhytomyr Derevianko FB

14 листопада був у Житомирі і голова громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентин Наливайченко. Взяв участь у програмі «Діалоги» на інтернет-ресурсі Житомир.info. Це не перший візит потенційного кандидата в Президенти до обласного центру. 8 жовтня Валентин Наливайченко теж був у Житомирі. Свій візит він анонсував на сторінці в Facebook. Наливайченко став гостем програми «Післямова» на місцевому телеканалі СК1, де розповів, що збирається йти в президенти та про свої плани на цій посаді.

03.12. Zhytomyr Nalyvaichenko FB anons

03.12. Zhytomyr Nalyvaichenko FBpng

17 листопада до Житомира приїздив Олександр Шевченко. В обласній філармонії проходили внутрішньопартійні вибори кандидата у Президенти від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» – праймеріз, а також зустріч з  жителями області.

03.12. Zhytomyr Shevchenko

Петро Порошенко відвідав область 21 листопада з робочою поїздкою. Глава держави оглянув Центр вертебрології, привітав військових з Днем Десантно-штурмових військ ЗСУ та відвідав тактичні навчання з бойовою стрільбою та десантуванням 95-ї окремої десантно-штурмової бригади на базі навчального центру ДШВ ЗС України, у с. Перлявка. Також, Президент ознайомився з проектом «Дім ветерана» та відвідав ПАТ «Укрпошта».

03.12. Zhytomyr Poroshenko dim veterana

03 12 Zhytomyr Poroshenko vizyt 2.jpg

Руслан Кошулинський приїжджав у Житомир 23 листопада. Потенційний кандидат взяв участь в концерті-реквіємі у пам’ять героїв-повстанців, які 97 років тому загинули в селі Базар. Захід відбувався в приміщенні обласної філармонії.

Про візити потенційні кандидати звітують на своїх сторінках в мережі Facebook, або на сторінках партійних організацій в мережі та у місцевих ЗМІ.

ОПОРА нагадує, що офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року, а самі вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Відповідно до частини 1 статті 44 та частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента», передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА зазначає: «Завчасно розпочинаючи де-факто агітаційну діяльність потенційні кандидати створюють неконкурентні умови для інших кандидатів. Ще однією проблемою є те, що витрати на ці заходи не будуть включатися до офіційної фінансової звітності кандидатів». 

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирі з початку осені на білбордах та сітілайтах почали з’являтися обличчя політиків з гаслами про сильну армію, енергетичну незалежність та побудову України. Також активно працюють іменні благодійні фонди нардепів. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, чим займаються ці організації в Житомирській області і що дають людям. Розпочали аналіз спостерігачі ОПОРИ з благодійного фонду Сергія Пашинського, який активізувався влітку 2018 року.