19 лютого відбулося перше засідання окружної виборчої комісії округу №28 у місті Дніпро. Присягу склали 23 з 35 членів комісії. Це менше 2/3 складу комісії, необхідних для набуття нею повноважень, що не завадило членам комісії прийняти декілька важливих рішень.

Нагадаємо, що 18 лютого Центральна виборча комісія утворила окружні виборчі комісії з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. Згідно з постановою ЦВК №331 до складу окружної виборчої комісії округу №28 увійшло 35 осіб.

На першому засіданні ОВК округу №28 були присутні 23 члени комісії. Всі вони склали присягу. Відповідно до частини другої ст. 26 Закону України «Про вибори Президента України»: «Повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу, визначеного при її утворенні, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою». 2/3 від 35 дорівнює 23,3333. Таким чином для набуття повноважень комісією необхідно, щоб присягу склали щонайменше 24 члени комісії.

Натомість члени комісії вирішили скористатися математичним округленням, зробивши висновок, що складення присяги 23 членами комісії достатньо для набуття нею повноважень.

Після цього члени комісії проголосували за декілька рішень, важливих для подальшої роботи комісії. Вони визначили працівників комісії, які виконуватимуть повноваження на платній основі, затвердили перелік залучених працівників та встановили графік роботи комісії.

Найближчим часом комісія має пройти державну реєстрацію, однак на заваді цьому може стати відсутність повноважень.

Зранку 20 лютого стало відомо, що комісія збереться на повторне засідання, де інші члени комісії матимуть змогу скласти присягу.

Згідно з частиною 3 статті 30-1 Закону України «Про вибори Президента України» не пізніш як на четвертий день з дня утворення комісії голова комісії, або в разі його відсутності - заступник голови має подати до державного реєстратора документи для набуття комісією статусу юридичної особи.

Рішення, дії або бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, що порушують законодавство про вибори можуть бути оскаржені суб’єктами виборчого процесу до суду. Частина 6 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства: «Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п’ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області

тел.: 067 850 65 92

e-mail: oporavadim@gmail.com

Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області

тел.: 050 100 88 91

e-mail: lysenko.fri@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)