П'ять білбордів на користь кандидата у Президенти Руслана Кошулинського представники ОПОРИ зафіксували на Бориспільській  трасі.

16 лютого представники Громадянської мережі ОПОРА на трасі Бориспіль-Бровари  зафіксували  двосторонні білборди кандидата в Президенти від ВО «Свобода» Руслана Кошулинського на відстані 100 м один від одного. На білбордах йдеться: «Єдиний вибір українців. Руслан Кошулинський» та зображена партійна символіка.  На зазначених бордах  не було інформації, передбаченої ч. 3 ст. 59  ЗУ «Про вибори Президента України» щодо тиражу, замовника або установи, яка його надрукувала.

Джерело: фото представника ОПОРИ

Представники Громадянської мережі ОПОРА викликали поліцію на місце розташування агітаційної продукції. Слідчо-оперативна група отримала покази свідка, а від представника ОПОРИ – пояснення та заяву про ймовірне адміністративне правопорушення за ст. 212-13 КУпАП – виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Слідчі зафіксували можливе порушення на фото, провели детальний опис події.

Джерело: фото представника ОПОРИ

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Київській області Олексій Рєпік зазначає: «Представники Громадянської мережі ОПОРА у Київській області продовжують фіксувати зовнішню політичну рекламу без необхідних вихідних даних.  Кожного разу ми звертаємося до правоохоронних органів із заявами про ймовірні адміністративні правопорушення. У лютому це вже четверте звернення до поліції. Варто зазначити, що відсутність вихідних даних, передбачених виборчим законодавством, може свідчити про фінансування агітації поза межами виборчого фонду, що порушує принцип рівності між кандидатами».

Нагадаємо, згідно з ч. 16 ст. 64 ЗУ «Про вибори Президента України», виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів забороняється.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області
тел.: 073 060 76 78