На дільниці № 320586, що у місті Вишневе під Києвом, дідусь спочатку проголосував, а потім почав зривати плакати з інформацією про кандидатів, інформує спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

На його поведінку зреагував міліціонер і спробував зупинити цього виборця. У відповідь почув усе, що старший чоловік думав про кандидатів на пост Президена. Дідусь не жалів жодного з політиків і присмачував свій монолог добірною обсцесною лексикою. Міліціонер викликав додатковий наряд. Дільнича виборча комісія склала за результатами інциденту заяву, зареєструвала її під номером 2232 і постановила передати на розгляд ОВК. Дільниця, де стався випадок, знаходиться на вулиці Машинобудівників, 3. Це 96 територіальний виборчий округ.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що плакати з інформацією про кандидатів на дільницях не є агітацією і покликані створити умови для усвідомленого вибору. Їх нищення — це зазіхання на здійснення виборчого права. За такі дії у Кримінальному кодексі України передбачене відповідне покарання.

У пункті 2 статті 157 ККУ про перешкоджання здійсненню виборчого права читаємо: “Ті самі діяння, поєднані із (...) знищенням чи пошкодженням майна, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.”

За коментарями звертайтесь:
Руслана Величко,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Київській області
063 187 41 06
ruslana.velychko@gmail.com

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.  Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.