Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА перевірили інформацію про те, що на дільниці №480749 (округ 129) під час голосування у приміщенні знаходиться міліціонер. Як відомо, міліціонери не мають права перебувати в приміщенні для голосування, як і самовільно покидати виборчу дільницю. В кімнату для голосування правоохоронців можуть запросити у разі виникнення проблемної ситуації лише керівництво або члени виборчої комісії.

Спостерігачі від ОПОРИ прибули на вказану дільницю. Голова комісія показала місце, де знаходились двоє правоохоронців та член громадського формування. Власне, саме приміщення являє собою нішу, яка знаходиться позаду кімнати для голосування, та з якої видно, як проходить виборчий процес. Для того, щоб вийти з цього приміщення, необхідно пройти через кімнату для голосування.

Слід зазначити, що після зауважень спостерігачів комісія загородила кімнату стільцями, а згодом попросила міліціонерів чергувати у коридорі. Члени комісії запевнили представників ОПОРИ, що це зовсім різні приміщення, та на підтвердження своїх слів показали план евакуації.

У свою чергу, Голова ДВК показала акт, складений спостерігачами від кандидатів, а також від КВУ, про те, що міліція на дільниці не знаходилась, проте підписи стоять лише спостерігачів від кандидата Ю.Тимошенко. 

 

74

 

75

 

73

За коментарями звертайтесь:

Олена Кабашна,
Координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Миколаївській області
0950871785

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.