З приводу дій ОВК 206, що мали місце з 29 червня по 1 липня 2016 року, суб’єкти виборчого процесу звертаються не тільки до Чернігівського окружного адміністративного суду, а й до Центральної виборчої комісії та правоохоронних органів.

4 липня, відбулися судові засідання стосовно визнання протиправною та скасування Постанови окружної виборчої комісі 206 округу щодо відхилення кандидатур на членів ДВК. Цього разу Чернігівський окружний адміністративний суд розглянув позови довіреної особи кандидата Єрмакова Олександра Юрійовича, кандидата Кухара Едуард Володимирович та довіреної особи кандидата Черненко Валентини Анатоліївни.

Позов довіреної особи кандидата Єрмакова Олександра Юрійовича був задоволений частково - суд визнав протиправною та скасував Постанову ОВК 206  у частині відхилення подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій конкретно даного кандидата. Одночасно з цим суд відмовив у задоволені позовних вимог у повному обсязі кандидата Кухара Едуард Володимирович та довіреної особи кандидата Черненко Валентини Анатоліївни.

Вищенаведене рішення Чернігівського окружного адміністративного суду є ідентичним рішенню, винесеному за позовом довіреної особи кандидата у народні депутати Тімоша Віталія Вікторовича, який має той самий предмет оскарження, але судове засідання по ньому відбулося раніше, 3 липня.

Відповідно до показань Теплякова Сергія Олександровича (довіреної особи кандидата в депутати Юрія Власенка), який був викликаний як свідок на засідання 3 липня кандидатам, які знаходилися в окружній виборчій комісії 29 червня, в останній день прийому подань на членів ДВК, відмовляли в реєстрації. За даним фактом довіреною особою на місці було складено акт про порушення Закону України “Про вибори народних депутатів”. Скарга за згаданим актом надійшла до Центральної виборчої комісії.

Під час прес-конференції Бондаренко Богдан (довірена особа кандидата Григорія Ткаченка) повідомив про звернення до правоохоронних органів.  Зокрема, 1 липня було подано заяву до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області з проханням порушити кримінальне провадження за ст. 157-158 Кримінального кодексу України за фактом фальсифікації виборчої документації з метою перешкоджання реалізації виборчих прав.

За коментарями звертайтеся:
Святослав Бабіля,
координатор громадського спостереження у Чернігівській області
тел. +38 050 100 24 69,e-mail:babilja@gmail.com

Веб-сайт Фейсбук Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль