Під час аналізу передвиборних програм кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 27 ОПОРА знайшла 27 кандидатів, які повністю або частково використали чужі тексти. Майже всі з них, за єдиним виключенням, не ведуть агітацію.

Нижче наводимо цьогорічних кандидатів та тих, у кого вони позичили програму.

Алсуфь'єв Олексій Віталійович – повна ідентичність програмі Олександра Момота (балотувався у 2012 р. в ОВО № 27 від "Партії регіонів")

Білошицький Руслан Володимирович – повна ідентичність програмі Зої Бондаренко (балотувалася у 2012 р. в ОВО № 27)

Більцан Костянтин Миколайович – повна ідентичність програмі Андрія Губського (балотувався у 2013 р. в ОВО № 197)

Варчук Наталія Олексіївна – повна ідентичність програмі Сергія Калашнікова (балотувався у 2012 р. в ОВО № 26)

Горб Дмитро Федорович – повна ідентичність програмі Якова Безбаха (балотувався у 2014 р. в ОВО № 24)

Горб Тетяна Василівна – повна ідентичність програмі Вадима Гетьмана (балотувався у 2014 р. в ОВО № 24)

Іванов Василь Дмитрович – переписана програма Національної демократичної партії України.

Карамушка Максим Олегович – переписана програма Андрія Баска (балотувався у 2014 р. в ОВО № 27 від ВО "Батьківщина").

Краснов В'ячеслав Ігорович – повна ідентичність програмі Світлани Єпіфанцевої (балотувалася у 2014 р. в ОВО № 27).

Краснов Загід Станіславович – використані елементи програми Дарта Вейдера (балотувався у 2014 р. в ОВО № 134 від партії "Інтернет партія України").

Кузнецов Олександр Генрихович – повна ідентичність програмі Андрія Гальченка (балотувався у 2014 р. в ОВО № 32).

Мироненко Олександр Євгенович – повна ідентичність програмі Катерини Збарської (балотувалася у 2014 р. в ОВО № 28 від партії "Громадська сила").

Момот Олександр Вадимович – повна ідентичність програмі Олега Коліщака (балотувався у 2014 р. в ОВО № 188).

Момот Олександр Володимирович – компіляція з фрагментів програм різних кандидатів попередніх років, зокрема, Станіслава Косінова, Дмитра Кавунника, Ігоря Стеценка.

Нєжнов Сергій Миколайович – використано тексти програм Андрія Костюченка (балотувався у 2014 р. в ОВО № 24) та Леоніда Костюченка (балотувався у 2012 р. в ОВО № 24).

Ричкова Валентина Василівна – повна ідентичність програмі Андрія Панченка (балотувався у 2014 р. в ОВО № 24 від партії "Громадська сила").

Ричкова Тетяна Володимирівна – майже ідентична копія програми Петра Чорного (балотувався у 2012 р. в ОВО № 6 від ВО "Батьківщина").

Ричкова Тетяна Петрівна – повна ідентичність програмі Владислава Яцука (балотувався у 2014 р. в ОВО № 28 від Всеукраїнського аграрного об'єднання "Заступ").

Руднєва Анна Олегівна – повна ідентичність програмі Євгена Тімофєєва (балотувався у 2012 р. в ОВО № 25 від партії Наталії Королевської "Україна – Вперед!").

Сірий Олександр Станіславович – відтворено програму партії "Сильна Україна".

Сітніков Віталій Вадимович – використано тексти програм Олександра Шикуленка (балотувався у 2014 р. в ОВО № 24 від партії "Народний фронт") та Вадима Моренця (балотувався у 2014 р. в ОВО № 27 від партії "Народний фронт").

Соловйова Анна Олександрівна – переписана програма партії "Опозиційний блок".

Суменкова Галина Сергіївна – повна ідентичність програмі Тетяни Мороз (балотується цього року в ОВО № 114 від партії "Солідарність жінок України").

Тигов Олександр Олександрович – повна ідентичність програмі Олександра Домбровського (балотувався у 2012 р. в ОВО № 11). Єдиний з перелічених кандидатів, хто веде агітаційну роботу в окрузі, станом на 23 червня.

Томчук Оксана Валеріївна – майже ідентична копія програми Олександра Шипка (балотувався у 2014 р. в ОВО № 133).

Томчук Оксана Григорівна – майже ідентична копія програм Дениса Ковтуна (балотувався у 2014 р. в ОВО № 140 від партії "Опозиційний блок") та партії "Опозиційний блок".

Ябуров Сергій Опанасович – повна ідентичність програмі Антона Томки (балотувався у 2014 р. в ОВО № 55).

Згідно з част. 3 ст. 55 Закону України "Про вибори народних депутатів": "…до Центральної виборчої комісії подається в електронному вигляді передвиборна програма кандидата у депутати в одномандатному окрузі, викладена державною мовою, яка оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії".

За коментарями звертайтеся:
Юлія Лисенко,
прес-секретар громадського спостереження
в Дніпропетровській області
тел. 050 100 88 91, oporadnepr@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.