Вінницький окружний адміністративниий суд рішенням від 12 грудня 2018 року задовільнив позов Вапнярської ОТГ та визнав протиправним рішення Височанської сільської ради про скасування рішення щодо добровільного приєднання територіальної громади села Високе Височанської сільської ради до Вапнярської селищної ОТГ.

Про це йдеться у Постанові, копію якої мають представники Громадянської мережі ОПОРА.

Суд вказав, що Височанська сільська рада, яка «передумала» об’єднуватись з Вапнярською ОТГ, не мала права скасовувати прийняте нею рішення, оскільки воно є актом ненормативного характеру одноразового застосування, що вичерпало свою дію фактом його виконання.

Таким чином, вкотре підтверджено дію положень Рішення Конституційного суду України № 7-рп/2009, з положень якого випливає, що місцева рада, яка прийняла рішення про добровільне об’єднання/приєднання, не може його скасовувати, змінювати або доповнювати, якщо інші учасники правовідносин заперечують проти цього.

Вапнярська селищна рада також зверталася до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії, у якому просила визнати протиправною та скасувати постанову «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії» та зобов’язати ЦВК вжити заходів для організації та проведення додаткових виборів депутатів Вапнярської селищної ради. 

Київський окружний адміністративний суд ухвалив прийняти до провадження матеріали позовної заяви Вапнярської селищної ради до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови.

Також Ухвалою Суду від 13 грудня 2018 року відкрито провадження та вирішено слухати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

За словами голови Вапнярської ОТГ Олександра Горенюка, наразі проблематично коментувати ситуацію, оскільки ще немає остаточного рішення стосовно ЦВК. Також голова зазначає, що було б добре, якби вибори все ж таки відбулися.

«Це було несподіване для нас рішенням і громада багато чого втратила у зв’язку з тим, що сільрада відмовилась приєднуватись. А об’єднану громаду навіть не поставили до відома про прийняте рішення. Ми дізналися про це вже в останній момент. Крім того, жителі с. Високе користуються медичними послугами Вапнярської ОТГ, послугами пожежної команди та іншими послугами, при цьому кошти йдуть в район, а не в бюджет ОТГ», – зазначив Олександр Горенюк.

Процедуру дооб’єднання Вапнярської ОТГ було розпочато ще з 2016 року. Височанська сільська рада провела громадські слухання, прийняла рішення про приєднання до Вапнярської ОТГ, отримала від ОТГ погодження на приєднання, документи направили до Вінницької ОДА та затвердили перспективний план на сесії обласної ради. Після чого документи ОДА подала на ЦВК для призначення виборів. Але наприкінці жовтня 2018 року Височанська селищна рада подала заяву з проханням скасувати вибори.

Раніше ОПОРА повідомляла, що ЦВК скасувала вибори у Вапнярській ОТГ на Вінниччині.

Нагадуємо, що Громадянська мережа ОПОРА не проводить класичне довготермінове та короткотермінове спостереження за призначеними на 23 грудня першими місцевими та додатковими виборами в об’єднаних територіальних громадах на місцях. Втім, місцеві вибори є важливими та оціночними в частині належної діяльності вищого органу адміністрування виборчого процесу. 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 063 628 67 85
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 097 705 23 66