На одну з дільниць Тальнівського району із запрошенням для голосування прийшла громадянка Російської Федерації. Голова ДВК відмовила їй у можливості взяти участь у виборах. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

До ДВК №710559 для голосування прийшла громадянка РФ. Голова ДВК відмовила їй у праві голосу.

Громадянка Росії пояснила свій прихід тим, що отримала запрошення прийти та проголосувати, адже була внесена до списку виборців. Тому прийшла на дільницю запитати, чи має вона взагалі право проголосувати на цих виборах. Варто значити, що ця особа має дозвіл на проживання в Україні та місцеву реєстрацію.

Спостерігачі ОПОРИ повідомили поліцію про цей інцидент. Правоохоронним органам варто звернути увагу на те, яким чином ця особа потрапила до списку виборців. Виборча комісія, в свою чергу, повинна повідомити про цей казус Тальнівське відділення ведення Державного реєстру виборців.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про місцеві вибори», право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.

Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в Черкаській області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Черкащини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Черкаській області
тел. 093 421 28 40

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.