ПРЕС-АНОНС

Два дні до виборів: ситуація на Донбасі, загроза фальсифікацій

 і попередні результати спостереження ОПОРИ

24 жовтня об 11:30 в Інформаційному агентстві “УНІАН”, за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 4, відбудеться прес-конференція «Два дні до виборів: ситуація на Донбасі, загроза фальсифікацій і попередні результати спостереження ОПОРИ». Під час заходу експерти порівняють перебіг виборчої кампанії з виборами у 2012 та 2007 рр., проаналізують вплив підкупу виборців і застосування адмінресурсу на можливий результат перегонів і розкажуть про особливості паралельного підрахунок голосів (PVT), за допомогою якого вже у понеділок зранку ОПОРОЮ буде оприлюднено результати голосування за партійними списками.

Експерти повідомлять про стан готовності виборчих дільниць до організації голосування, зокрема, у Донецькій та Луганській областях, а також озвучать свої прогнози щодо перебігу дня виборів. Про спільне та відмінне парламентської виборчої кампанії 2014 р. із виборами у 2012 та 2007 рр., вплив підкупу виборців та адмінресурсу на можливий результат перегонів, найпоширеніші порушення, роботу більш як 2 000 спостерігачів ОПОРИ, попередні результати інформаційно-просвітницької кампанії, а також про паралельних підрахунок голосів розкажуть:

Ольга Айвазовська, координатор виборчих і парламентських програм ОПОРИ;
Олександр Клюжев, аналітик ОПОРИ;
Олександр Неберикут, аналітик ОПОРИ.

Акредиатція відбувається на місці за редакційними посвідченнями.                                                                        

Слідкуйте за онлайн-трансляцією тут: http://press.unian.net/live/

Детальніше: Василь Бабич, прес-секретар ОПОРИ, 096 194 86 69.

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.                                                                                                                                                                                
ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання міжнародних стандартів організації виборів усіма зацікавленими сторонами. Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення протягом передвиборчої кампанії та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів. Також ОПОРА проводитиме інформаційно-просвітницьку кампанію та надаватиме юридичну підтримку громадянам щодо захисту їх виборчих прав за номером гарячої лінії (044)221-44-06, (094)821-44-06.
 
Website: http://oporaua.org/                                                                                                                                                                               
Мапа порушеньhttp://map.oporaua.org/     
Додаток для AndroidВибори 2014: http://goo.gl/I7M3TN
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora                                                                   
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora,#вибори14, #elect_ua)