У Сумській області кандидати рекламуються на сміттєвозах, велосипедах і за допомогою агітаційних машин.

Незвичні способи реклами застосовують кандидати на округах №157 (центр місто Суми) та №158 (центр – місто Білопілля).

Так, в Сумах їздять кілька велосипедів із рекламою самовисуванця, колишнього очільника обласного центру Сергія Клочка. На спеціально виготовленому для таких цілей причепі розміщена розтяжка з агітацією за кандидата, а агітатори просто катаються на таких велосипедах містом, привертаючи до себе увагу.

velo klochko

Самовисуванці на окрузі №158 також підійшли креативно до агітації. В місті Суми вулицями пересувається спеціальний агітаційний автомобіль, де на екрані транслюється рекламний відеоролик ректора Сумського національного аграрного університету Володимира Ладики. Як це виглядає можна побачити на відео:

А от депутат Сумської міської ради, заступник директора ТОВ «Сумбудтранс» Віталій Жиленко розмістив свою рекламу на сміттєвозах.

Smitta Jylenko

Цікаво, що, згідно українського законодавства, заборонена політична реклама на громадському транспорті, тому реклама на транспорті, що не є громадським, дозволена. Хоча у випадку із агітаційними сміттєвозами не все так однозначно.

Законодавець чітко не передбачив у Законі України «Про вибори народних депутатів України» такий випадок, коли агітація розміщується на транспорті, що обслуговує населення. Але, враховуючи те, що, здійснюючи вивіз сміття у м. Суми, приватні підприємства надають публічні послуги мешканцям міста, за аналогією закону підлягає застосуванню ст. 74 ЗУ "Про вибори народних депутатів України" щодо заборони розміщення агітації на комунальних закладах та транспорті громадського користування, оскільки сміттєвози в даному випадку забезпечують громадські потреби та надають публічні послуги.

За коментарями звертайтеся:

Олександр Хоруженко - координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області
+380509120278
https://www.facebook.com/oleksandr.khoruzhenko
Ірина Стегній – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
+380663055190
irina.stegniy@gmail.com
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України.
Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.