11 жовтня на дніпропетровській набережній відбувся фестиваль героїчної пісні "Січеславська покрова", організований кандидатом в народні депутати по ОВО №26 (Центр: місто Дніпропетровськ, Бабушкінський район. Включає: Бабушкінський район, частина Кіровського району, смт Авіаторське) Андрієм Денисенком.

На концерті, присвяченому святу Покрова Пресвятої Богородиці, виступали гурти "Гайдамаки", "ТНМК", "Вертеп" та інші. Між виступами ведучий фестивалю Тимофій Хом'як неодноразово згадував ім'я Андрія Денисенка як засновника фестивалю та нахвалював його патріотичні якості. А ввечері на сцену вийшов і сам кандидат та виступив з промовою.

Dnipr Kandidat koncert

Про захід, зі згадкою прізвища кандидата в народні депутати, написали і дніпропетровські ЗМІ. Так, на сайті gorod.dp.ua випустили анонс фестивалю, а згодом і репортаж, в якому назвали Андрія Денисенка організатором фестивалю та оприлюднили його пряму мову. Крім іншого, для обох текстів відсутня можливість залишати до них коментарі. У випадку з конкретним сайтом це одне з підтверджень, що матеріал був розміщений в якості рекламного.

Інший репортаж про захід є на сайті "Дніпроград", засновниками якого є організації, пов'язані з А.Денисенко. В тексті також згадується, що А.Денисенко є засновником фестивалю та серед іншого наводиться цитата: "у нас за спиною, підняли голови недобиті і недолюстровані вілкули-регіонали та інші чинуші". Вілкул - це прізвище іншого кандидата в народні депутати від партії "Опозиційний блок", член Партії Регіонів.

Як пояснив спостерігачу "ОПОРИ" ведучий фестивалю і один з організаторів Т. Хом'як, фінансування заходу відбувалося не з виборчого фонду, а з благодійного фонду Андрія Денисенка. Він додав: "Добре, що є люди, які витрачають гроші не на чергові автівки, а на патріотичне виховання молоді. Саме цим Андрій займався багато років і продовжує займатися".

Тож є всі ознаки проведення агітаційного заходу, розміщення агітаційних матеріалів в ЗМІ та порушення Закону України "Про вибори народних депутатів України".

Пункт 7 част. 2 ст. 68: "Передвиборна агітація може проводитися у таких формах: проведення концертів... чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку".

Част.6 ст. 68: "Передвиборна агітація здійснюється за рахунок... коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється".

Раніше до проведення прихованої агітації не з виборчого фонду вдався конкурент Денисенка по округу Олексій Чеберда.

 

За коментарями звертайтеся:
Анна Дзюра – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
+380969204820
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучається більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.