Кандидати по виборчому округу №37 (Центр: місто Кривий Ріг) агітують з порушеннями. Серед найпоширеніших - агітація без вихідних даних. Збільшується кількість випадків агітації в державних установах.

Кандидат-самовисуванець Андрій Папуча, провів ряд зустрічей з працівниками сфери освіти. В одній зі шкіл м. Апостолове зустріч була запланована на 7 жовтня, А.Папуча мав відвідати педагогічну нараду. Кандидат не з’явився через відсутність агітаційних матеріалів, які не були надруковані вчасно.

10 жовтня на 13:00 весь педагогічний колектив був запрошений на зустріч з кандидатом. У ході розмови А.Папуча наголошував на тому, що допомагати школі матеріально не збирається, адже це хабарництво і протизаконні дії, і до того ж, він вже витратив на агітацію більше 2 млн. грн.

Слід зауважити, що робочий день вчителів закладу триває до 16:00. Отже, зустріч відбулась з працівниками державної установи у робочий час. Кандидат відвідав загальноосвітні школи №1, 3, 4  м. Апостолове, та ще декілька шкіл в районі. 

Dnipr 37 derzh ustanovi pravki 1 Dnipr 37 derzh ustanovi pravki 3

 Представники Всеукраїнського аграрного об’єднання "Заступ" агітують у державних установах. Так, календарі з символікою партії розносили у відділі освіти Апостолівської РДА.

Лідером партії «Заступ» є Віра Ульянченко. 2005-2010 рр. обіймала посаду голови ОДА Київської області та була керівником Секретаріату Президента України (часи правління Віктора Ющенка). 

Dnipr 37 derzh ustanovi 5 Dnipr 37 derzh ustanovi 6

Згідно ч. 4 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.

Агітаційні матеріали «Заступу», які роздавались освітянам в РДА не містять вихідних даних.

Згідно ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

 

За коментарями звертайтеся:
Анна Дзюра – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
+380969204820
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучається більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.