У виборчому окрузі №36  кандидати агітують без вихідних даних. Проти деяких розповсюджують чорний піар та псують білборди.

Зокрема, агітаційні плакати кандидата Павла Косонога не містять вихідних даних. П. Косоног балотується в окрузі вперше, член партії "Батьківщина", до Верховної Ради іде шляхом самовисування.

Dnipr 36 Porushenia 1

Згідно ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Також у окрузі зафіксовано листівки з чорним піаром проти кандидата самовисуванця Івана Метелиці. У антиагітаційній листівці зазначається, що кандидат є другом Олега Царьова і одночасно кандидатом від «Блоку П. Порошенка».

Dnipr 36 Porushenia 2

І. Метелиця - кандидат самовисуванець, безпартійний, діючий мер м. Павлограда, позиціонує себе як представник Блоку Петра Порошенка у 36 виборчому окрузі. О. Царьов колишній заступник голови фракції Партії Регіонів і колишній член ПР (був виключений у 2014 році). На даний момент о головою самопроголошених ДНР та ЛНР. Вважає діючу владу нелегітимною, а співпрацю з нею злочинною. І. Метелиця підозрюється у спробах приховати О. Царьова під час подій Євромайдану.

Згідно п.10 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

Продовжуються випадки пошкодження зовнішньої реклами політичних партій та кандидатів. Так пошкоджено зовнішню рекламу ПП "Сильна Україна" Сергія Тігіпка (№1 у виборчому списку партії). Зіпсовано білборди кандидата-самовисуванця І. Метелиці та кандидата від Радикальної партії О.Ляшка – Володимира Анікеєва. В. Анікеєв підприємець, безпартійний, балотується вперше. На білбордах ПП "Громадянська Позиція" А. Гриценка (№1 у виборчому списку партії) на зображенні кандидата намальований червоний хрест.

Dnipr 36 Porushenia 5

Dnipr 36 Porushenia 6

Згідно ч. 25 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.

За коментарями звертайтеся:
Анна Дзюра – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
+380969204820
 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучається більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.