Станом на 11 жовтня найбільш поширене порушення на окрузі №157 (місто Суми) – розповсюдження агітації без вихідних даних та в неналежних місцях.

Найзліснішими порушниками у розміщенні агіток є Володимир Шилов (суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина") та самовисуванці Юрій Свідлов, Сергій Савченко, Сергій Клочко. Їх агітаційні листівки розміщені на стовпах, парканах, стінах будинків.

Реклама названих кандидатів, а також висуванця від Ліберальної партії України Ігоря Бабенка та самовисуванців Володимира Терещенка та Володимира Лазарєва не містить вихідних даних.

1tereschenko

2tereschenko

3savchenko

4shylov

Крім цього, Ігор Бабенко рекламує свій агітаційний сайт на сумських маршрутних таксі. Спостерігач ОПОРИ зафіксувала таку рекламу як мінімум на трьох маршрутах: 2, 9 та 21.

5babenko

Друк агітації без вихідних даних є порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме п.7 статті 69 де сказано: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

Розміщення реклами на громадському транспорті є порушенням п.9 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», яким «розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, у транспортних засобах громадського користування забороняється».

 

За коментарями звертайтеся:
Олександр Хоруженко,
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області
+380509120278
https://www.facebook.com/oleksandr.khoruzhenko
Ірина Стегній – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
+380663055190
irina.stegniy@gmail.com
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України.
Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.