На сайті "Дніпроград", 23 вересня оприлюднені результати соцдослідження під заголовком "За місяць до виборів Блок Петра Порошенка – беззаперечний лідер симпатій". Автор тексту Іван Мураха наводить дані дослідження компанії Ю.С.С, згідно з якими за "Блок Петра Порошенка" на Дніпропетровщині готові проголосувати 43,7% респондентів, що візьмуть участь у виборах.

Оприлюднений текст має всі ознаки замовного. Результати опитування відсутні на сайті компанії Ю.С.С., не вказано метод проведення опитування, не зазначено похибку, наводяться лише приблизні терміни опитування.

Фактично, оприлюднені результати є лише позицією опитаних людей і їх не можна вважати репрезентативними.

Dnipr Zamovni Doslidj

Сайт "Дніпроград" видається громадськими об'єднаннями ГРАД, які свого часу очолював Андрій Денисенко, нині - кандидат в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" в 26 окрузі.

Це вже друга маніпуляція з рейтингами, зафіксована "ОПОРОЮ" за останній тиждень.

Розміщення результатів опитування без повної інформації про нього є порушенням частини 10 статті 71 Закону "Про вибори народних депутатів України": Засоби масової інформації у разі оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами депутатів, зобов'язані зазначити замовника опитування, повну назву організації, що проводила опитування, час його проведення, територію, яку охоплювало опитування, розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних, метод опитування, точне формулювання питань, можливу статистичну похибку.

За коментарями звертайтеся:
Анна Дзюра,
прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
+380969204820
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.