У день проведення голосування поліція Херсонщини зареєструвала 102 повідомлення, пов’язані з порушенням виборчого законодавства. За 9 фактами були відкриті кримінальні провадження.

Спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію 3 рази, 1 раз на прохання спостерігача викликав слідчо-оперативну групу правоохоронець, який знаходився на виборчій дільниці щодо голосування громадянина поза кабінкою (182-ий виборчий округ, ВД № 650739). Решта викликів стосувались переписування протоколів про підсумок голосування в приміщенні ОВК – дільничною виборчою комісією № 650703 (183-ій ВО), ДВК № 650441 (185-ий ВО), ДВК № 650262 (186-ий ВО).

Як повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області, найбільше повідомлень про порушення виборчого законодавства були зареєстровані в обласному центрі та Білозерському районі. Переважна кількість заяв (39) стосувалася незаконної агітації. Також громадяни 2 рази інформували поліцію про фотографування бюлетенів, 3 рази – про відсутність у списках, мали місце факт пошкодження бюлетеня, 7 фактів нанесення агітаційних написів фарбою на стінах будівель та інше. За 9 повідомленнями інформація була внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Наразі відкриті 5 кримінальних проваджень за фактами неправдивих замінувань виборчих дільниць, 3 провадження за спробу виносу незаповненого виборчого бюлетеня та одне – за ймовірний підкуп виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)