На ОВК №70 (центр - Свалява) спостерігач ОПОРИ зафіксував дві дільничні виборчі комісії, які дописували щось у протоколах прямо на підвіконні у приміщенні ОВК. Також неподалік ОВК №68 (центр - Ужгород), на вулиці, члени однієї дільничної виборчої комісії виправляли щось у протоколі. На ОВК №71 (центр - Хуст) спостерігач зафіксував, як члени ДВК дописували щось у протоколах у сусідньому приміщенні із залою, де відбувалося саме засідання окружної комісії.

Із відео, яке є у спостерігача ОПОРИ, видно, що члени двох дільничних виборчих комісій із округу №70 (центр - Свалява) вносять правки до протоколів прямо на підвіконні.

На відео, яке надала спостерігачка ОПОРИ на ОВК №68 (центр - Ужгород) видно, як члени дільничної комісії коригують щось у протоколах на вулиці неподалік будівлі у якій розташована окружна виборча комісія.

У Хусті (округ - 71) спостерігач ОПОРИ зафіксував, як члени дільничної комісії дописували щось у протоколі у кабінеті, який розташований неподалік актового залу в якому тривало засідання ОВК. На відео, яке є у розпорядженні закарпатської команди ОПОРИ видно, як до членів ДВК вийшла членкиня окружної виборчої комісії та зробила їм зауваження.

Тим часом, станом на 16 годину 22 липня, під приміщенням окружної виборчої комісії №70 (центр - Свалява) і досі велика черга з дільничних виборчих комісій. Представники деяких з них висловлюють публічно обурення нібито довгим процесом прийому документів. Також спостерігачка ОПОРИ зафіксувала інцидент, коли члени однієї з ДВК намагалися увірватися у будівлю, де працює ОВК,, оскільки не хотіли чекати в черзі на вулиці. Крім цього, за інформацією спостерігачів, на одній із вулиць Сваляви вишикувалася черга із кілька десятків автомобілів ДВК.

Згідно з частиною 7 статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення дільничної виборчої комісії будь-яких виправлень.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму та інших документів, які відповідно до законодавства відносяться до виборчих документів) - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

 

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
 
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596
                                                                              

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)