У Києві на дільниці 800889 (221 округ, охоплює Печерськ і частина Солом'янки) після завершення волевиявлення члени ДВК оголосили перерву і проголосували за те, щоб вийти за межі кімнати голосування, повідомив спостерігач.

ОПОРА звернулася в окружну комісію з проханням перевірити інформацію.

«Голова комісії одразу повернулась назад, заявила, що я нічого не розумію і здав їх», — повідомив з дільниці спостерігач ОПОРИ.

Перед оголошенням перерви члени комісії склали у пакети невикористані бюлетені, списки виборців та контрольні талони. 

Спостерігач зняв відео.

«- У нас перерва, - констатує він.

 - У нас нема перерви, - заперечує одна з представниць дільничної комісії.

 - А як це назвати?

 - У нас всі мішки поряд!

 - Голова сказала проголосувати!»

Підсумкове засідання дільничної виборчої комісії регламентується статтею 87 закону «Про вибори народних депутатів України». І перерва у ньому не передбачена:

«Підсумкове засідання дільничної виборчої комісії розпочинається після закінчення голосування виборців на виборчій дільниці та передачі повідомлення, зазначеного у частині тринадцятій статті 85 цього Закону, і проводиться у тому ж приміщенні, де відбувалося голосування. Підсумкове засідання проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці».

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук,

координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві

тел.: 063 582 67 07

e-mail: kyiv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер