За даними сайту Центральної виборчої комісії, 21 липня на позачергових виборах народних депутаті України у голосуванні взяли участь понад 54% виборців з Тернопільської області.

На сайті ЦВК опубліковані попередні відомості щодо активності участі виборців у голосуванні. За цими даними станом на кінець дня голосування найвища явка громадян у Тернопільській області зафіксована в окрузі №165 (м. Зборів), там проголосували 58% виборців, а найнижча в окрузі №163 (м. Тернопіль), правом голосу тут скористалися близько 50% виборців. В окрузі №164 (м. Збараж) у голосуванні взяло участь близько 54%, в окрузі №166 (м. Теребовля) – більше 56% і в окрузі №167 (м. Чортків) – більше 53%.

Станом на 11 годину активність виборців в Тернопільській області становила в середньому 15%, а станом на 16 годину – 36%.

Загалом, за даними ЦВК у Тернопільській області на момент початку голосування до списку виборців було включено 807694 особи, з них до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування – 32719 осіб.

За даними паралельного підрахунку Громадянської мережі ОПОРА явка по Україні на 20:00 становила 49,3%.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.