21 липня члени дільничної виборчої комісії №631666 видалили спостерігачку ОПОРИ. Ситуація виникла через те, що на дільницю прибула для голосування людина з інвалідністю і не змогла потрапити всередину — приміщення не пристосоване для голосування таких людей.

Через це комісія вирішила винести виборчу документацію до виборця. Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала цей факт і написала заяву до Національної поліції, після чого комісія прийняла рішення про її видалення.

Спостерігачка ОПОРИ викликала поліцію і попросила комісію надати їй вмотивовану постанову про її видалення. Після двох годин очікування, комісія не надала постанову, тому спостерігачка залишилась на дільниці, написавши в поліцію дві заяви про вчинення правопорушень, передбачених 157 статтею Кримінального кодексу (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) і 159 статтею Кримінального кодексу (Порушення таємниці голосування).

За коментарями звертайтеся:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області

тел.: 099 788 36 60

email: nikalyay1@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)