Під час голосування 21 липня на дочасних парламентських виборах у Києві частими були випадки, коли всупереч закону, бюлетені виборцям видавав один член ДВК, а не два. Були також випадки спроб проголосувати без паспорта та поза межами кабінки. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ. 

На дільниці 800454 (214 ОВК, частина Дніпровського району Києва) після голосування виборець почав вимагати довідку, яка б підтверджувала, що він проголосував. Це була людина 90-річного віку, спостерігач комісії від руки виписав довідку, яку просив чоловік. 

У другій половині дня були зафіксовані випадки, коли виборці з тимчасово зміненим місцем голосування отримували по два бюлетені, замість одного — у загальнодержавному одномандатному окрузі. 

Спостерігачі ОПОРИ системно фіксвали інциденти, коли порушувалася передбачена законом процедура і бюлетені видавав виборцям один член ДВК, замість двох. Спочатку  такий випадко було зафіксовано на дільниці № 800146, потім схожі траплялися  800315, 800104, 800436, 800788 та інших. 

На дільниці 800146 виборець порвав бюлетень і пояснив це тим, що він “шизік”. 

На дільниці 800615 (Печерськ) 93-річний чоловік проголосував за паспортом дружини, а поліція склала протокол на члена комісії, що видав бюлетень. 

Також на дільниці 800239 (Деснянський район) жінка голосувала не у кабінці, а безпосередньо на виборчій скринці і ледь її не перевернула.  А на дільниці 800146 члени комісії, аби пришвидшити видачу бюлетенів, порушили передбачену законом процедуру і заповнювали контрольні талони значно пізніше після того, як видали виборцям бюлетені. 

 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер