На виборчій дільниці у Хмельницькому чоловік сфотографував заповнений виборчий бюлетень. На прохання поліції він видалив фото з телефону.

Наприкінці голосування на виборчій дільниці №681520, що на вул. Ракетників, 7 у м. Хмельницькому (округ №187), спостерігачка ОПОРИ зафіксувала факт фотографування заповненого виборчого бюлетеня.

Після того як спостерігачка повідомила про інцидент правоохоронцям, чоловіка наздогнали та попросили видалити фото з телефону, що він і зробив.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону «Про вибори народних депутатів України» голосування на виборах депутатів є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.