21 липня на виборчу дільницю у м. Дніпрорудному Запорізької області викликали поліцію із підозрою, що члени ДВК заповнювали із невідомою особою протокол з внесенням робочих даних.

В день виборів на дільниці № 230042 у м. Дніпрорудному, що входить до 79-го одномандатного виборчого округу Запорізької області, офіційний спостерігач від однієї з політичних партій звернувся до інших спостерігачів із підозрою, що члени ДВК заповнюють із невідомою особою протокол, куди вносять дані з кількості отриманих бюлетенів та інші відомості.  На підставі цього викликали поліцію.

Голова ДВК поскаржився на поганий стан здоров'я, через що спостерігач ОПОРИ викликав йому швидку медичну допомогу.

На звернення ОПОРИ секретар ДВК пояснила, що на дільниці велося діловодство, де не було використано печаток і містилися підписи кількох членів комісії.

За коментарями звертайтеся:
Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 067 726 23 83
e-mail: taya.zp@gmail.com
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)