На двох виборчих дільницях у межах міста Луцьк (ОВО №22) представники ОПОРИ зафіксували, як  один член комісії працював зі списком виборців та видавав бюлетені.

На дільниці №071072 (ОВО №22), яка розміщена у приміщенні школи №22, спостерігач зафіксував, як один член комісії працює зі списком виборців та видає бюлетені. Після того, як про такий стан речей повідомили голову ДВК, членам комісії роз’яснили, що так робити не можна. Тож порушення припинили.

Також аналогічне порушення виявили на дільниці № 071042, яка розміщена у вестибюлі головного корпусу СНУ.

Зауважимо також, що на цій виборчій дільниці було встановлено лише п’ять кабін для голосування.

Відповідно до частини 3 статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали.

Відповідно до постанови ЦВК від 26.01.2012 №18 (додаток 2), для забезпечення роботи виборчих комісій за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України, здійснюється придбання, зокрема, кабін для таємного голосування (для виборчих дільниць із чисельністю виборців: до 500 осіб (малі) - не менше 2, від 500 до 1500 осіб (середні) - не менше 4, понад 1500 осіб (великі) - не менше 6).

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (098) 278 82 90
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.