21 липня на дільницю № 630 495 на Харківщині прийшла жінка без паспорту і попросила членів комісії дати їй проголосувати — її паспорт, за її словами, знаходився в сільраді.

Члени комісії погодились видати бюлетень за пенсійним посвідченням і навіть дали поставити підпис, але спостерігач ОПОРИ, який був присутній на дільниці, попередив членів ДВК про те, що такі дії порушують закон, після чого жінку відправили за паспортом.

Також на дільницю № 630437 прийшов чоловік, у якого не було паспорту, але члени ДВК були з ним знайомі і хотіли видати бюлетень. Після попередження від спостерігача члени ДВК зупинилися попросили чоловіка прийти з паспортом.

За коментарями звертайтеся:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області

тел.: 099 788 36 60

email: nikalyay1@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)