Дільнична виборча комісія № 610411 села Беримівці (Зборівський район, округ №165) не належним чином забезпечила захист таємності голосування, розмістивши кабінки для голосування біля вікна. Спостерігачка ОПОРИ звернулися із зауваженням до членів ДВК та попросила усунути порушення.

Виборча дільниця у селі Беримівці розміщена на першому поверсі і кабінки для голосування розташовані біля вікна. Спостерігачка ОПОРИ звернула увагу членів ДВК на цей факт. Після цього комісія закрила вікно занавісками. Також спостерігачка ОПОРИ усно повідомила ОВК про цей інцидент.

«Розташування виборчих кабінок біля вікна містить ризик порушення таємниці голосування, оскільки інші особи могли б мати можливість здійснювати контроль за волевиявленням громадян. Тому комісіям потрібно ретельніше готувати приміщення для голосування», - пояснює координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

У частині 1 статті 7 Закону України «Про вибори народних депутатів України» зазначено, що голосування на виборах депутатів є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.