Окружна виборча комісія №163 протягом дня голосування замінила голову дільничної виборчої комісії №611113 міста Тернополя. Про деталі дізнавалася Громадянська мережа ОПОРА.

Члени цієї виборчої комісії повідомили представнику ОПОРИ, що голова комісії Олена Гавура (суб’єкт подання - Радикальна партія Олега Ляшка) провокувала конфлікт з іншими членами ДВК. ОПОРА повідомляла, що на цій дільниці виникли проблеми на початку дня голосування.

Голова ОВК №163 Юрій Гумен повідомив ОПОРІ, що окружна виборча комісія прийняла рішення про заміну голови цієї ДВК на основі заяви суб’єкту подання Радикальної партії Олега Ляшка, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України. Відповідно до постанови ОВК на цю посаду призначили Юрія Сахара. Юрій Гумен також повідомив, що в ОВК надходила інформація про конфлікт на ДВК №611113.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 37 Закону України «Про вибори народних депутатів України» повноваження дільничної виборчої комісії припиняються достроково виборчою комісією, яка її утворила, у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.