У селі Тарасівка до виборчої дільниці автобусами підвозять людей, переважно  пенсійного віку. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

У селі Тарасівка Білоцерківського району до дільниці №320097 був організований підвіз виборців шкільними автобусами.  Підвозили  переважно літніх людей. Як зазначає спостерігач ОПОРИ, такий підвіз він фіксував двічі.  В перший раз привезли близько 15 людей, другий – лише  одну людину. Згідно зі словами  місцевих мешканців, організатором транспорту до виборчої дільниці є сільська рада. З представниками сільради ОПОРІ  зв'язатися так і не вдалося.

Зазначимо, підвіз виборців може розцінюватися як ймовірний  контроль  за волевиявленням виборців. Відповідно до ч. 2 ст. 6, застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється.

Разом з тим, заступник начальника поліції Київської області полковник Олександр Шляховський, зазначив, що це організовано дійсно сільською радою для місцеих мешканців похилого віку, яким важко самостійно дістатися до виборчої дільниці. Автобуси надавалися, щоб ці люди мали змогу проголосувати і вони дійсно були у списках. Однак, це повідомлення поліція зафіксувала, опитають сільського голову, чи не було тиску на виборців . Наразі ж поліція порушення не вбачає.

За коментарями звертайтесь:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)