У Житомирській області майже на всіх  дільницях, де знаходяться спостерігачі ОПОРИ, розміщені інформаційні плакати партії «Сила людей», які надруковані чорно-білим кольором із синім написом, всі інші — кольорові.

Плакати вирізняються з-поміж інших. Як повідомляла ОПОРА, така ж ситуація і на дільницях Києва. 

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів»: «Вибори депутатів є рівними: громадяни України беруть участь у виборах депутатів на рівних засадах». У частині 4 цієї статті зазначено, що «Усі партії - суб'єкти виборчого процесу мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі у порядку та в межах, встановлених цим Законом».

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 25 липня 2012 року № 125».

«Інформаційний плакат політичної партії виготовляється друкарським способом на одному аркуші офсетного паперу щільністю не менше 80 г/м-2, фарбою темно-синього кольору, крім фотографій кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку політичної партії, які друкуються розміром 8 х 10 см у кольоровому форматі», - йдеться у документі.

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області на дільницях виборці голосують без паспортів, 5 ДВК не вели протокол ранкового засідання, на дільниці №180448 (ОВО №66) виборці порушили таємницю голосування. На дільницях у всіх округах спостерігачі ОПОРИ  фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)