У Хмельницькому актуальною залишається проблема доступу маломобільних груп населення до окремих виборчих дільниць, повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Щоб проголосувати на виборчій дільниці №681497 (округ №187), яка розташована в м. Хмельницькому, в одному з корпусів Хмельницького університету управління та права, виборцям доводиться долати сходи на другий поверх, які у деяких місцях навіть не мають перил. Піднятися та спуститися по сходах людям похилого віку та іншим особам, які не можуть зробити цього самотужки, допомагає поліцейська, яка охороняє дільницю.

Виборча дільниця №681453 (округ №188) розташована на третьому поверсі, у актовій залі дитячого садка №29 «Ранкова зірка».

Ситуацію моніторить громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області Володимир Гарієвський.

«На цьогорічних президентських виборах до мене неодноразово зверталися громадяни, які належать до маломобільних груп, зі скаргами на доступність виборчих дільниць. У червні під час наради з представниками Хмельницької міської ради, відповідальними за матеріальне забезпечення виборчих дільниць, ми говорили про те, щоб за можливості перенести дільниці на перші поверхи будівель, забезпечити їх пандусами, належним освітленням і у такий спосіб усунити перешкоди для реалізації громадянами свого виборчого права. Та, на жаль, повністю проблема ще досі не вирішена», – зазначає Володимир Гарієвський.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)