Спостерігачі ОПОРИ на Волині 18 липня в окрузі №23 зафіксували агітматеріал на користь кандидата на конструкції зупинки та схожу «агітку» без вихідних даних – на паркані поблизу приміщення ДВК. Натомість в окрузі №22 виявили рекламу кандидата на електроопорі – щодо цього факту спостерігач звернувся до поліції

18 липня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили агітматеріал на користь мажоритарника від «Слуги народу» в окрузі №23 Максима Приймачука із зображенням самого кандидата та чинного президента Володимира Зеленського у селі Невір Любешівського району. Плакат був почеплений на паркан поблизу приміщення ДВК №070558, однак матеріал не містив вихідних даних.

Аналогічний плакат того ж дня зафіксували на конструкції зупинки села Любешівська Воля. Втім, відповідна «агітка» містила інформацію про замовника, установу, що здійснила друк, тираж та відповідальну за друк особу.

        

Також 18 липня у Луцьку (ОВО №22) спостерігач ОПОРИ виявив агітматеріал на користь кандидата по округу Миколи Федіка (Всеукраїнське об’єднання «Свобода»). «Агітку» розмістили на електроопорі на вулиці Богдана Хмельницького. Тож у зв’язку із виявленим фактом спостерігач написав заяву у поліцію.

Нагадаємо, спостерігачі ОПОРИ вже фіксували подібну агітацію в ОВО №20 на користь Андрія Козюри (ВО «Батьківщина»), Юрія Цейка (ВО «Свобода»), Вадима Ваврищука (самовисування), Віталія Пудліка (самовисування), Вячеслава Рубльова («Слуга народу»), а також Максима Приймачука.

Нагадаємо, згідно із частиною 8 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніше як за сто днів до виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації з додержанням принципу рівних умов.

Відповідно до статті 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом з тим, нагадаємо, що згідно з частиною 23 статті 74 забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)