18 липня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА стали свідками того, як по системі сповіщення харківського метро оголошують про те, що на площі Свободи у Харкові відбудеться концерт за підтримки Геннадія Кернеса.

На станції метро «Держпром» ОПОРА зафіксувала оголошення через систему сповіщення анонсу концерту «За підтримки харківського міського голови Геннадія Кернеса концерт 18 липня о 20:00 на найбільшій площі Європи – грандіозне шоу: Гайтана, Поліграф Шаріков ті Ірина Білик. Приходь – зарядися гарним настроєм на концерті, що організований за підтримки Геннадія Кернеса».

Частина 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» прямо забороняє розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування. Через це ОПОРА звернулась до Національної поліції з заявою про можливе вчинення правопорушення, передбаченого статтями 212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації) і 212-14 (Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином).

У прес-службі Харківського метрополітену заявили, що коментар з приводу оголошення про концерт в метро нададуть тільки після офіційного запиту.

На концерті, який відбувся того ж вечора на площі Свободи, під час якого активно агітували за політичну партію «Опозиційний блок» і кандидата у депутати Геннадія Кернеса, який балотується в народні депутати за списками цієї партії. Гостей концерту розважали артисти Гайтана, Ірина Білик і Поліграф Шаріков. Справжнє ім’я останнього — Сергій Пархоменко і він, згідно даних з ЗМІ, не є громадянином України, а має громадянство Білорусі.

Частина 1 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняє приймати участь у передвиборній агітації іноземцям та особам без громадянства, у тому числі у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії — суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати. Тому спостерігачі ОПОРИ написали заяву до поліції за статтею 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 «Нагадуємо кандидатам, що за законом концерти і виступи, якщо вони спонукають виборця голосувати за чи проти партії чи депутата, також вважаються передвиборчою агітацією, а значить підпадають під всі обмеження щодо її ведення», — прокоментував координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області Микола Зінченко.

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області
тел.: 099 788 36 60

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)